جزییات خبر

سرویس مشارکت های مردمی
به مناسبت روز ملی سینما عنوان شد؛

ضرورت هم‌افزایی سینما و هنرمندان کشور در حوزه نیکوکاری

بابک نوری بازیگر و هنرمند کشورمان با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی میان سینماگران و مجموعه‌های خیریه، از چهره‌های شاخص سینما و تلویزیون برای کمک به ایتام تحت حمایت کمیته امداد دعوت کرد.

(یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰) ۱۸:۱۸
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حس انسان‌دوستی از جمله ویژگی‌هایی است که هر فردی با وجدان بیدار را بر آن می‌دارد تا برای همیاری دستان نیازمند قدمی بردارد. بی‌شک جنبه معنوی و انسانی این گونه فعالیت‌ها از بعد مادی آن ارزشمندتر است و می‌تواند نقش ترویجی مهمی در چنین اقدامات انسان‌دوستانه داشته باشد.
 
یکی از طرح‌هایی که با مشارکت افراد نیکوکار و خیران چند سالی است به اجرا درآمده، طرح پاکت آرزوها یا همان «طرح حامی آرزوها» است که براساس آن افراد نیک‌اندیش و حامیان، کودکان و ایتام نیازمند را به آرزوهایشان می‌رسانند و خواسته‌های آنان را برآورده می‌کنند.
 
اجرای این طرح باعث جذب اقشار مختلف از جمله هنرمندان شده است که در این میان «بابک نوری» بازیگر و کارگردان سینما، تاتر و تلویزیون از جمله این افراد است که بیش از ۱۶ سال است در اجرای این طرح مشارکت دارد.
 
این هنرمند متعهد در خصوص حس و حال خود در انجام کار خیر با اشاره به این‌که اشتغال به امور خداپسندانه نوعی کار دلی و از روی عشق است، می‌گوید: در سال‌هایی که جشن رمضان برگزار می‌شد برآورده کردن آرزوی کودکان یتیم و یا آزادی زندانیانی که ناخواسته در بند شده بودند، حس بسیار خوبی به من می‌داد و آن را همکاری نمی‌دانستم بلکه خدمت بی منت به این کودکان بود؛ متاسفانه از زمان شیوع کرونا دیگر نمی‌توانیم شاهد مراسماتی از این دست باشیم با حضور گسترده مردم باشیم اما اقدامات خیرخواهانه ادامه دارد.
 
نوری با بیان اینکه خوب است طرح پاکت آرزوها محدود به ماه مبارک رمضان نباشد و در طول سال هم ادامه یابد، افزود: من حتی پیشنهاد دادم که با حمایت رسانه ملی، به‌ صورت هفتگی برنامه‌ تلویزیونی ساخته شود و ضمن احصا‌ی آرزوهای کودکان ایتام، نیازهای واقعی آنان شناسایی و توسط هنرمندان نیکوکار مرتفع شود‌.
 
وی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طرح‌‌هایی همچون پاکت آرزوها که با مشارکت هنرمندان اجرا می‌شود را وجود شفافیت در رفع مشکل ایتام عنوان کرد و گفت: یک هنرمند نیکوکار زمانی‌که خواسته یک فرد محتاج کمک را دریافت می‌کند و تا مرحله حصول نتیجه آن را دنبال می‌کند، نه تنها حس خوبی به او دست می‌دهد بلکه اعتماد او نسبت به مجموعه‌های خیریه در کشور هم زیاد می‌شود.
 
وی ادامه داد: من در طول این ۱۶ سال هنرمندان زیادی را برای حضور در این طرح دعوت کردم که قبول زحمت کرده و تا مرحله برآورده کردن آرزوی یک کودک و تحویل آن، تا درب منزل یتیم نیازمند همراهی کردند.
 
وی در ادامه گفت: بازیگران مطرح و به اصطلاح سلبریتی زیادی را سراغ دارم که آمادگی دارند در این طرح با کمیته امداد همراهی کنند. حتی افرادی از خارج از کشور برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند.
 
وی به ظرفیت سینمای کشور برای انجام امور خیر پرداخت و تاکید کرد: سینمای ایران و جامعه هنرمندان همواره آماده کمک‌رسانی به خانواده‌های نیازمند به ویژه ایتام هستند و این موضوع نه تنها در عملکرد شخصی آنان بلکه در تولیدات هنری سینما و تاتر کشور مشهود و ملموس است.
 
این هنرمند نوع‌دوست همچنین از خاطره یکی از این جشن‌های رمضان سخن به میان آورده و بیان کرد: مرحومه صدیقه کیانفر آن زمان خود در خانه سالمندان به سر می‌برد و وضع مالی خوبی هم نداشت ولی به دعوت من به یکی از محل‌های برگزاری جشن رمضان آمد و آرزوی کودک یتیمی را که دوست داشت یک اسکیت داشته باشد را برآورده کرد.
 
نوری در پایان کاهش کاغذبازی اداری در اجرای طرح‌هایی همچون پاکت آرزوها در راستای ایجاد شفافیت را عامل مهمی در افزایش فعالیت‌های خیرخواهانه اقشار مختلف از جمله هنرمندان برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از هنرمندان مطرح کشورمان از طریق صفحات شخصی خود در فضای مجازی اقدام به انجام کارهای خیرخواهانه می‌کنند و هیچ نیازی هم به دیده شدن ندارند. در صورت تداوم طرح‌های مشابه پاکت آرزوها توسط کمیته امداد، می‌توانیم شاهد حضور سازمان‌یافته آنها در اقدامات خیرخواهانه باشیم.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۳۰
(یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰) ۱۸:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید