جزییات خبر

سرویس مشارکت های مردمی
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خبر داد:

فعالیت 700 مرکز نیکوکاری تخصصی در سراسر کشور/ مشارکت مراکز نیکوکاری «مدادرنگی» در پویش شور عاطفه‌ها

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از فعالیت 700 مرکز نیکوکاری تخصصی در سراسر کشور خبر داد.

(دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰) ۱۰:۰۶
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علیرضا عسگریان با بیان اینکه در حال حاضر 7895 مزکر نیکوکاری در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: از این تعداد 700 مرکز نیکوکاری به صورت تخصصی در حوزه‎‌های مختلف در حال کمک‌رسانی به نیازمندان هستند.
 
وی افزود: مرکز نیکوکاری تخصصی «سرپناه» با همکاری کمیته امداد در زمینه تامین مسکن خانواده‌های محروم مشغول به فعالیت است و همچنین مراکز نیکوکاری اشتغال با تمرکز بر راهبری شغلی، به کمک مددجویان در زمینه اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد پایدار آمده‌اند.
 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از فعالیت مراکز نیکوکاری در مراکز علمی و دانشگاهی خبر داد و تاکید کرد: اقدامات مراکز نیکوکاری دانشگاهی بر حمایت از دانشجویان بی‌بضاعت متمرکز است که در این زمینه مسئولان دانشگاه، اعضای هیات علمی و دانشجویان مشارکت دارند. این مراکز در حوزه‌های علمیه نیز مستقر شده و به ارائه خدمات می‌پردازند.
 
عسگریان همچنین به فعالیت مراکز نیکوکاری تخصصی در زمینه کمک به دانش‌آموزان نیازمند اشاره کرد و گفت: مراکز نیکوکاری «مدادرنگی» با هدف کمک‌رسانی به دانش‌آموزان محروم در حال فعالیت هستند و نقش ویژه‌ای نیز در برگزاری پویش ملی شور عاطفه‌ها برعهده گرفته‌اند.
 
وی با بیان اینکه 13 مرکز نیکوکاری ملی نیز با کمیته امداد در حال همکاری هستند، اظهار کرد: بر خلاف مراکز نیکوکاری محله‌مبنا، دامنه فعالیت این مراکز با راهاندازی شعبات متعدد، تمام خانواده‌های نیازمند در سراسر کشور را در بر می‌گیرد.
 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد فعالیت مرکز نیکوکاری «نذرواره حسینی» را نماد مردمی شدن امدادرسانی به نیازمندان دانست و افزود: در قالب این پویش، چهار هزار دیگ در سراسر کشور اقدام به طبخ و توزیع غذای گرم میان نیازمندان می‌کنند که با رونمایی رسمی از این طرح، شاهد افزایش بیشتر فعالیت‌های این مرکز نیکوکاری خواهیم بود.
 
انتهای پیام
 
 
تعداد بازدید : ۴۵۹
(دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰) ۱۰:۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید