جزییات خبر

سرویس اجتماعی
رتبه برتر کنکور تجربی عنوان کرد:

ضرورت پشتیبانی نهادهای حمایتی از جوانان با استعداد در مناطق محروم

علیرضا، جوان با استعدادی است که با وجود محدودیت‌های مادی خانواده، در کنکور سراسری امسال موفق به کسب رتبه دو رقمی در گروه علوم تجربی شده و مصمم است در رشته پزشکی موفقیت‌های خود را تداوم بخشد.

(سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۳:۰۶
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رتبه دو رقمی کنکور سراسری امسال از یک خانواده نسبتا پرجمعیت با مشکلات اقتصادی که کم و بیش اقشار مختلف جامعه را درگیر کرده است، آمده و حالا در خیال طی مدارج ترقی در بهترین دانشگا‌های کشور است. اگر ادامه تحصیل در رشته پزشکی روزی برای او آرزو به شمار می‌رفت، حالا اتفاقی کاملا در دسترس است. مساله‌ای که به گفته خودش حمایت‌های کمیته امداد از خانواده‌ و تحصیلش، در آن نقشی مهم داشته است.
 
این جوان موفق که متولد سال 81 است با تشریح وضعیت خانوادگی خود می‌گوید: در دوران کودکی مانند همه بچه‌ها به بازی و ورزش به ویژه فوتبال علاقه داشتم. از همان ابتدا درس هم علاقمند بودم و وقتی به کلاس ششم رسیدم خانواده‌ام که همگی در زمینه درس و تحصیل موفق بودند مرا تشویق کردند که در آزمون مدرسه نمونه دولتی شرکت کنم. قبولی در مدرسه نمونه دولتی من را بیشتر با فضای درس خواندن مانوس کرد.
 
وی ادامه می‌دهد: در ادامه روند پیشرفت تحصیلی در آزمون مدرسه تیزهوشان قبول شدم و بعد از آن هم در مسیر درس ‌و کنکور قرار گرفتم تا امروز که نتیجه زحماتم را در آزمون کنکور را دریافت کردم.
 
وی به جدی شدن تحصیل در زندگی‌اش اشاره کرده و می‌افزاید: از دوره راهنمایی و به طور جدی‌تر در دبیرستان برای کنکور درس را پیگیری می‌کردم البته تا پیش از آن همه نمراتم خیلی خوب بود و در کلاس درس‌ها را یاد می‌گرفتم و همه دوران تحصیل شاگرد ممتاز بودم. کم کم متوجه شدم درس‌ خواندنم بهتر از دیگر همکلاسی‌هایم نتیجه می‌دهد، همین اشتیاق مرا بیشتر می‌کرد و موجب شد تا بیشتر گرایش به درس پیدا کنم و این طور در مطالعه توانایی‌ام بیشتر شد.
 
این جوان با استعداد می‌گوید: خواهرها و برادرانم الگوی من بودند به ویژه خواهرم که در حال تحصیل است در کل سال کنکور همراهم بود؛ البته همه اعضای خانواده مشوقم بودند.
 
وی در پاسخ به این پرسش که چند ساعت در روز برای کنکور درس می‌خواندی، گفت: در سال‌های مختلف هم متغیر بود از سال دهم و یازدهم روزانه چهار ساعت و هر چه جلوتر رفتم به ۷ تا ۹ ساعت مطالعه مفید هم رسیدم.
 
رتبه دو رقمی کنکور سراسری معتقد است: به نظرم درس خواندن تنها مسیر نیست، مانند تمام همسالان خودم به بازی و ورزش علاقه داشتم و فکر می‌کنم هر فردی در یک کاری استعداد بالایی دارد مثلا در فوتبال، ورزش‌های دیگر و یا هنر؛ من هم در ارتباط با دوستانم سعی می‌کردم آنها را به استعدادهایشان تشویق کنم. این طور نیست که کسی درس نخواند آینده‌ای نداشته باشد، هر کس باید استعداد خود را پیدا کند.
 
این جوان موفق در مورد برنامه آینده خود می‌افزاید: پشتیبانی خانواده به ویژه پدرم برای من خیلی ارزشمند بود و توجه پدر و مادرم و اعتماد آنها برای رمز موفقیت است. آنها به درس خواندن من بسیار امیدوار بودند و همین برایم کفایت می‌کرد. می‌خواهم در رشته پزشکی دانشگاه تهران ادامه تحصیل دهم و امیدوارم در گرایش مغز و اعصاب ادامه تحصیل دهم.
 
وی در مورد ضرورت پشتیبانی نهادهای حمایتی از خانواده‌های کم بضاعت و پرورش استعدادهای جوانان می‌گوید: هر چقدر خاک یک کشور حاصلخیز باشد یا معادن و منابع گسترده داشته باشد، باز هم فایده‌‌ای ندارد. فکر می‌کنم در کشور ما حمایت از نخبگان به درستی انجام نمی‌شود که اگر این مهم محقق شود، در میان خانواده‌های محروم در سراسر ایران جوانان مستعدی هستند که می‌توانند آینده کشورمان را بهترین نحو بسازند.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۳۱۰
(سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۳:۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید