جزییات خبر

سرویس اجتماعی
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد عنوان کرد:

پیشنهادات کمیته امداد برای مدیریت فقر در برنامه هفتم توسعه کشور

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد از ارائه پیشنهادات این نهاد برای مدیریت فقر در کشور، برای تدوین برنامه هفتم توسعه کشور خبر داد.

(چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰) ۱۶:۰۲
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جعفر صباغیان با اشاره به ضرورت‌های ارتقای خدمات به جامعه هدف کمیته امداد گفت: ایجاد سامانه متمرکز برای ارائه خدمات به نیازمندان لازمه مدیریت بهتر فقر در کشور است و از موازی‌کاری نهادهای حمایتی جلوگیری خواهد کرد.
 
وی به تجربیات 40 ساله کمیته امداد در زمینه فقرزدایی و کمک به نیازمندان اشاره کرد و افزود: کمیته امداد به دلیل ارتباط جامع و عمیق با اقشار محروم، می‌تواند به عنوان متصدی مستقیم مدیریت فقر در کشور مطرح شود.
 
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با تاکید بر ضرورت تدوین لایحه برای مدیریت مستقیم فقر توسط کمیته امداد، خاطرنشان کرد: باید خدمات ارایه شده به نیازمندان از سوی نهادهای حمایتی، موسسات خیریه و ... در یک سامانه متمرکز ثبت شود تا از موازی‌کاری احتمالی جلوگیری به عمل آید.
 
صباغیان با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی همواره یار و یاور کمیته امداد در کمک به محرومان بوده‌اند، اظهار کرد: در لایحه بودجه سال جاری کشور، مستمری مددجویان به میزان قابل توجهی افزایش یافت که این الگوی همکاری میان نهاد حمایتی کمیته امداد و مجلس باید توسعه یابد.
 
وی با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه توسط دولت و مجلس گفت: کمیته امداد پیشنهادات خود را در زمینه کمک به نیازمندان و کاهش فقر در کشور، در تدوین برنامه هفتم توسعه ارائه خواهد داد و امیدواریم با تعامل همه دستگاه‌ها، شاهد بهبود شرایط خانواده‌های نیازمند باشیم.
 
انتهای پیام
 
 
تعداد بازدید : ۴۷۷
(چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰) ۱۶:۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید