جزییات خبر

سرویس مشارکت های مردمی

افتتاح یازدهمین مرکز نیکوکاری تخصصی زکات در استان اردبیل با حضور رئیس کمیته امداد

یازدهمین مرکز نیکوکاری تخصصی زکات در استان اردبیل با حضور رئیس کمیته امداد افتتاح شد.

(جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰) ۱۳:۲۹
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در مراسمی با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، یازدهمین مرکز نیکوکاری تخصصی زکات استان اردبیل در دهستان مرزی آزادلو از توابع شهرستان گرمی افتتاح شد.
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری تخصصی زکات به دنبال رفع نیازهای اساسی مددجویان و خانواده‌های بی‌بضاعت هستند، گفت: در سطح استان اردبیل ۱۵۱ مرکزنیکوکاری فعالیت دارند که بخش عمده‌ای از نیازهای محرومان از این طریق برطرف می‎شود.
 
بختیاری با بیان اینکه در استان اردبیل ۱۱ مرکز نیکوکاری تخصصی زکات ایجاد شده است، افزود: این مراکز دریافت زکات را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و به صورت هدفمند به منظور رفع مشکلات فقرا در همان مناطق به کار خواهند گرفت.
 
وی با اشاره به اینکه این نهاد با تخصصی کردن فعالیت مراکز نیکوکاری به دنبال تسهیل و تسریع در روند رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر است، گفت: مراکز نیکوکاری کارآفرینی، مراکز نیکوکاری فرهنگی، مراکز نیکوکاری عمومی و همچنین مراکز نیکوکاری زکات به صورت تخصصی وارد عرصه خدمت‌رسانی شده‌اند که تاکنون نتایج بسیار مناسبی در این زمینه به دست آمده است.
 
رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه خیران در پنج ماهه نخست سال جاری حدود ۲۲ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به مراکز نیکوکاری استان اردبیل کمک کرده‌اند، افزود: مراکز نیکوکاری پل ارتباطی بین خیران و نیازمندان هستند که از این طریق کمک‌های مردمی به شکلی ساده‎تر و سریع‌تر در اختیار محرومان قرار می‎گیرد.
 
بختیاری با بیان اینکه گسترش مراکز نیکوکاری موجب توسعه کار خیر در جامعه خواهد شد، افزود: کمک‌های خیران در هر منطقه و محله موجب پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنین ریشه‌کنی فقر و محرومیت خواهد شد.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۸۱
(جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰) ۱۳:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید